Taganemis- ja vahetusõigus

Peale tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

14-päevane taganemis- ja vahetusõigus ei kehti kaubale, kui:

1) toode on valmistatud arvestades konkreetse kliendi isiklikke vajadusi;

2) toode on valmistatud/prinditud spetsiaalselt kliendile ja tema poolt esitatud tingimuste kohaselt (seetähendab, et klient on valinud tootele printimiseks erinevate tekstide hulgast just endale sobiva sõna või numbri, soovinud nimelist või vabalt valitud tekstiga/pildiga toodet, avaldanud soovi kuupäeva/aastaarvu lisamiseks, muudetud on tema soovil kujunduse värvi või mõnda muud detaili, mis on lisamärkusena lisatud);

3) toode on tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel kasutamiseks kõlbmatu või see on olnud kasutusel või avatud;

4) toodet on kasutatud majandus- ja kutsetegevuse eesmärgil;

5) tootel on mehaanilised vigastused või see on purunenud ;

6) tegemist on toote normaalse kulumisega;

 

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest lihtkirjalik taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@niion.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud (välja arvatud transpordikulud).

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu, näiteks defektiga kauaba tagastamisel.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Kauba vahetamisel teise suuruse/värvi/mudeli vastu, tasub nii esialgse tellitud toote tagastuskulud, kui ka uue toote saatmiskulud ostja.

Kauba tagastamisel ja ostja soovil lepingust taganemisel (14-päeva jooksul)  Veebipood kauba transpordiga seonduvaid kulusid ei kanna ja need kulud kannab ostja (nii esialgsed saatmis-, kui ka hilisemad tagastuskulud).

Defektiga või vale kauba tagastamisel kannab kõik transpordikulud Veebipood.